Ровенчин Даниіл Олександрович

Народився 14 вересня 1994 року в місті Ніжині Чернігівської області.

У 2013 році закінчив навчання в Державній художній середній школі ім. Т.Г.Шевченка (скульптурне відділення).

У 2017 році закінчив Національну академію образотворчих мистецтв і архітектури (НАОМА) (монументальна скульптура).

2013 – виставка юних “Самі”

2016 – виставка “Люди” БЦ Леонардо

2016 – персональна виставка “Точка зору” арт-простір СКЛО

2016 – відкриття пам’ятника “Воїну-добровольця” в Києві

З 2016 відкрито персональну експозицію в ЦУМі,

2017 – виставка «Жінка» арт- простір Трансформер

2018 – друга всеукраїнська виставка жіночого портрета

Не дивлячись на свій молодий вік Даниіл займається скульптурою вже досить довго. За його словами, він закохався в скульптуру коли був дитиною і з тих пір вже не думав про те, чим хотів би займатися.

Його любов до справи, до форми, до тіла відчувається в кожній роботі. Саме людина і його почуття є предметом натхнення для скульптора. Більшість робіт Данила про нього самого, про пережите. А як інакше можна творити то про що не відчуваєш? Його образи глибокі і зворушливі. Одні роботи є наслідок роздумів, інші швидкоплинного натхнення.

Не можна сказати що Даниіл прихильник одного тільки реалізму. Хоча майстерність виконання, розуміння форми і тонкість передачі емоцій не залишають байдужими. Скульптор працює як з традиційними так і з сучасними техніками і матеріалами.

Даниіл пройшов серйозну школу і прекрасно справляється зі складними завданнями, майстерно поєднує скульптуру з архітектурою, вільно почуває себе в роботі з масштабними творами.

Будь то камерна композиція або монументальний пам’ятник, роботи скульптора виразні і зрозумілі, вони близькі глядачеві, правдиві і просякнуті життям.